lavastone

BLOg

Pisane w podróży i na sofie

Terenowe
warsztaty
geologiczne

31 sierpnia 2021

Takie przepiękne okazy znaleźli uczestnicy podczas terenowych warsztatów geologicznych. Głównie były to opale i chryzoprazy, a także chalcedony i inne minerały. Nie zabrakło opowieści o geologii oraz historii górnictwa tego wyjątkowego miejsca na Dolnym Śląsku. To były ostatnie warsztaty kończące sezon wakacyjny. Na następne warsztaty w tym miejscu zapraszam już we wrześniu.
Jeszcze raz dziękuję Wam za cierpliwość i obecność!

Skamieniałości
fauny karbońskiej

30 sierpnia 2021

W ostatnim czasie odbyły się warsztaty geologiczne, podczas których oprócz poszukiwań skamieniałości fauny karbońskiej, omówiłem kilka zagadnień z zakresu paleontologii, sedymentologii oraz stratygrafii czy petrografii. Wśród skamieniałości znalazły się kopalne skrzypy, małże, ramienionogi oraz trylobity.
Dziękuję serdecznie za Wasz udział, za mega fajne towarzystwo i super atmosferę😀⚒

Warsztaty Indywidualne

23 sierpnia 2021

W ostatnim czasie odbyły się Warsztaty Indywidualne. Wybór padł na Szklary, miejsce słynące z występowania chryzoprazu i opalu. Uczestnicy znaleźli przepiękne okazy tego wspaniałego minerału, czyli chryzoprazu, symbolu Dolnego Śląska. Oczywiście nie zabrakło szczegółowej geologii tego miejsca oraz historii eksploatacji rudy niklu. Dzięki za wspólnie spędzony czas, za mega fajną atmosferę😀👍 Do zobaczenia na kolejnych warsztatach 😀
sklep z minerałami, warsztaty geoedukacyjne, geologia, wykłady, wycieczki, pilot wycieczek, lavastone

Kontakt

Michał Kwaśnik
661 779 381
lavastone.office@gmail.com

Lavastone WhatsApp
Wysłano do LAvastone