lavastone

O mnie

W wolnych chwilach piszę opowiadania i po cichu tworzę powieść.

Nazywam się Michał Kwaśnik, jestem dyplomowanym geologiem i licencjonowanym pilotem wycieczek, a z zamiłowania – od ponad trzydziestu lat – zbieraczem i kolekcjonerem minerałów, skał i skamieniałości.

lavastone, kamienie szlachetne, minerały, skały, geologia, geoedukacja w terenie,

Kocham góry, bo od nich wszystko się zaczęło.

Kocham góry, bo od nich wszystko się zaczęło. Pierwszy minerał – ametyst – znalazłem samodzielnie w wieku ośmiu lat, podczas pieszej wycieczki w Karkonoszach z rodzicami. Swoją pasją do minerałów zaraził mnie dziadek, który był złotnikiem oraz znawcą kamieni szlachetnych. Szczególnie dumny jestem z czasopisma KAMIENIOŁAZ, którego jestem współzałożycielem, a w latach 1999-2000 byłem również współredaktorem. Na swoim koncie mam już znalezionych kilka nowych minerałów na terenie Dolnego Śląska, nigdy wcześniej nie opisywanych w literaturze.  

Swoją pasją zawsze chciałem zarażać kolejne osoby

Od wielu lat jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego, Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o Ziemi oraz Koła Zbieraczy Minerałów „Nefryt”, a od 2020 roku także członkiem Stowarzyszenia „Geopark Przedgórze Sudeckie”. Swoją pasją zawsze chciałem zarażać kolejne osoby, dzielić się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem z jak najszerszym kręgiem osób, dlatego też, w czasie studiów geologicznych, poza nauką, aktywnie działałem w  kołach naukowych: w Studenckim Kole Naukowym Geologów oraz w Studenckim Kole Naukowym Petrologów. W tym drugim pełniłem funkcję wiceprezesa. W tym czasie organizowałem geologiczne zajęcia terenowe dla młodzieży szkolnej oraz zagraniczne obozy naukowe.  

warsztaty geoedukacyjne, geologia na szlaku, pilot wycieczek, ceny lavastone
kamienie szlachetne, minerały, skały, agat, złoto, srebro, podróże geologiczne, wycieczki, pilot, lavastone sklep

W wolnych chwilach piszę opowiadania

Nie samą geologią jednak człowiek żyje – kocham też podróże, zarówno po Polsce, jak i po świecie, więc być może kiedyś spotkamy się na egzotycznej wycieczce. Uwielbiam gotować i czytać książki. W wolnych chwilach piszę opowiadania i po cichu tworzę powieść. 

Dlaczego Lavastone?

Tak, to pytanie pojawia się bardzo często. Dorośli pytają, skąd się wzięła nazwa Lavastone, a dzieci pytają, dlaczego wulkan? Wulkanami interesuję się od dziecka, a kamienie z lawy, inaczej „lavastones” – skrywają wiele kolorowych i pięknych minerałów, takich jak agaty, ametysty czy diamenty. Logo i nazwa firmy wzięła się z połączenia mojej fascynacji tą wybuchającą, żyjącą górą ze specjalizacją, którą ukończyłem – petrologią i mineralogią. 

 

lavastone, geoedukacja, warsztaty geologiczne, pilot wycieczek, sklep z minerałami

Moje uprawnienia i certyfikaty

  • Dyplom ukończenia studiów na kierunku geologia w specjalności petrologia i mineralogia stosowana,  
  • Uprawnienia pilota wycieczek krajowych i zagranicznych oraz rezydenta biur podróży.  
lavastone, geoedukacja, warsztaty geologiczne, pilot wycieczek, sklep z minerałami
lavastone, geoedukacja, warsztaty geologiczne, pilot wycieczek, sklep z minerałami
lavastone, geoedukacja, warsztaty geologiczne, pilot wycieczek, sklep z minerałami
sklep z minerałami, warsztaty geoedukacyjne, geologia, wykłady, wycieczki, pilot wycieczek, lavastone

Kontakt

Michał Kwaśnik
661 779 381
lavastone.office@gmail.com

Lavastone WhatsApp
Wysłano do LAvastone