Ciekawostki Ofiolitu Ślęży

Lokalizacja
Sobótka

Termin
26.09.2021
niedziela 10:00 – 15:00

Ilość miejsc ograniczona:
20 osób

Koszt
Koszt 40 zł od osoby

Płatność na miejscu, gotówką. Wystawiam paragony.
Dzieci do lat 4 zwolnione z opłat

Zapraszam na wyjątkowe oraz pasjonujące warsztaty edukacyjne z poszukiwania i rozpoznawania ciekawych skał magmowych, metamorficznych, osadowych oraz osobliwych struktur skał o różnej genezie, struktur tektonicznych, i wiele innych. Będą to warsztaty geologiczne otwierające nowy cykl, o nazwie: GEOLOGIA NA SZLAKU. Warsztaty prowadzi wykwalifikowany geolog, zbieracz minerałów i pasjonat nauk o Ziemi z wieloletnim doświadczeniem.

PROGRAM WARSZTATÓW:
Podczas warsztatów nie tylko poznacie, ale sami – pod okiem geologa – weźmiecie udział w badaniach terenowych na prawdziwych stanowiskach geologicznych. Będzie okazja do pozyskania ciekawych okazów skał magmowych oraz metamorficznych, charakterystycznych dla skorupy oceanicznej zwanej ofiolitem. Szczegóły warsztatów wraz z miejscem zbiórki zostaną rozesłane drogą mejlową zapisanym uczestnikom.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?
Obowiązkowe obuwie terenowe, ulubione i sprawdzone, najlepiej pełne buty, o grubej, mocnej podeszwie. (sandały, klapki, japonki – nie biorą udziału w wyprawie ), odpowiedni ubiór, bo trochę się ubrudzimy, a także dopasowany do warunków atmosferycznych, długie spodnie, osobiście preferuję, niezależnie od pogody, rękawiczki ochronne (mogą być ogrodowe) , plecaki, kartonowe lub plastikowe pudełka na zebrane okazy – po powrocie umieścicie w nich swoje okazy, zeszyt/notatnik oraz ołówek – dla chętnych, którzy chcieliby się nauczyć prowadzić notatnik terenowy.

NA CZAS WARSZTATÓW ZAPEWNIAM:
Młotki, woreczki strunowe na zebrane małe okazy, karteczki do opisywania okazów oraz gazety do zabezpieczenia okazów.

NIE ZAPEWNIAM:
Ubezpieczenia NNW. Należy zapewnić sobie w własnym zakresie.

TRANSPORT:
We własnym zakresie. Podczas warsztatów poruszamy się własnymi autami. Po warsztatach będzie można u mnie nabyć ciekawe i w dobrej cenie okazy z Dolnego Śląska oraz z innych regionów.
Share on facebook
Najbliższe wydarzenia
O wyprawach
Zobacz wszystkie relacje na FB

Zapisy

Michał Kwaśnik Lavastone
51-140 Wrocław, ul. Nabielaka 17a
nr konta: 15 1090 2590 0000 0001 4339 6282

+48 661 779 381
lavastone.office@gmail.com

Wypełnienie formularza oznacza, że podane w nim dane osobowe będą przetwarzane w celu nawiązania kontaktu i przedstawienia oferty. Zasady przetwarzania i informacje o administratorze znajdziesz w polityce prywatności.

sklep z minerałami, warsztaty geoedukacyjne, geologia, wykłady, wycieczki, pilot wycieczek, lavastone

Kontakt

Michał Kwaśnik
661 779 381
lavastone.office@gmail.com

Lavastone WhatsApp
Wysłano do LAvastone